Aktuality

Olympiáda Wroclaw 2023 - poděkování od rodičů

Dobrý den, chtěla bych touto cestou velice moc poděkovat všem, kteří stojí za tak úžasnou akcí jako je wroclawská olympiáda ❤️. Tolik rozzářených dětských očí pohromadě jsem už dlouho neviděla. Byl to balzám pro duši. A těch krásných zážitků co jsme si přivezly. Moc jsme se s dcerkou těšily a ani ve snu nás nenapadlo jak skvělý výlet to bude ❤️. Ještě jednou moc děkujeme.

Věra Mičková

***

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Donoru za jejich přípravu a organizaci zájezdu na Dolnoslezské onkologické olympijské hry. Po celou dobu jsme si připadali jako na rodinné dovolené, všude vládla pohoda a ty čtyři dny jsme si užívali plnými doušky.  
Olympiáda byla vyvrcholením celého výletu. Každý získal nějakou tu medaili a fotbalový pohár byl třešničkou na dortu a potěšil komplet zájezd České reprezentace????

Těšíme se na další společné akce, Floriánovi.

***

Ahoj všem, bylo mi řečeno o výletu do Wroclawi ještě v zimě, čas rychle ubíhal a když skončilo jaro, už jsem se těšila na den, kdy pojedeme do Polska. Skutečnost předčila moje očekávání, moc krásné město. Vylezli jsme na věž, chodili do zoo, je to moc krásné, hodně jsme fotili, poznali nové lidi, kteří s námi cestovali. Všechno bylo velmi zajímavé. Když přišel den soutěže, vůbec jsem se nebál, chtěl jsem nejdřív spát, byly myšlenky, kam mě to tahá????, ale když jsme dorazili na stadion, všechno šlo samo. Byla tam touha vyhrát. Emoce jsou prostě šílené, běhali jsme, tančili, skákali, uměli kreslit, cvičit. Bylo to moc zajímavé, krásné. Pak jsme dostali ocenění za snahu, byla jsem v šoku, když jsem dostala medaile a dárky. Emoce byly šílené, měla jsem velkou radost. Všechny dny ubíhaly s úsměvem. Moc děkuji za pozvání,za emoce ????????

Мені сказали про поїздку до Вроцлаву ще зимою, час ішов швидко, і коли закінчувалася весна ,я вже з нетерпінням чекала той день, коли ми вирушимо в Польщу. Реальність перевершила мої очікування, дужее гарне місто. Ми піднімалися на вежу, ходили в зоопарк, це дуже красиво, зробили багато фото, познайомилась з новими людьми, які їхали з нами. Все було дуже цікаво. Коли настав день змагань, я взагалі не хвилювалась, хотілось спати спочатку, були думки куди мене тягнуть????, але коли ми приїхали на стадіон, все як рукою зняло. З'явилось бажання вибороти перемогу. Емоції просто шалені ,ми бігали ,танцювали ,стрибали,можна було малювати, фітнесом займатись. Було дуже цікаво, гарно. Потім ми отримали нагороди за свої старання, я була шокована коли отримала медалі, подарунки. Емоції були шалені, я була дуже щаслива. З посмішкою проходили всі дні. Дуже дякую за запрошення, за емоції ????????

Angelina Fedoruk

***

Dobrý den, chtěla bych poděkovat nadaci Donor za možnost zúčastnit se spolu s dětmi olympiády ve Wroclavi. Přiznám se, že i přes veškeré informace, které jsme měli, jsme vůbec nevěděli do čeho jdeme a co od toho čekat. Ovšem zážitek předčil všechna naše očekávání. Zejména pak samotná olympiáda a s ní související sportovní soutěže pro děti. Děti, hlavně Vašík, si to opravdu užily a domu si přivezly nejen spoustu zážitků, ale i odměn.
A na náladě nám nikomu neubraly ani drobné organizační "zmatky" mezi jednotlivými soutěžemi, které jsme si možná i částečně způsobili i sami (například Vendu vyřadili z badmintonu, aniž by si zahrál jediný zápas, protože mezitím nastoupil na „utkání“ v ping-pongu). Ale byly to fakt drobnosti a při takovém množství děti jsou zcela pochopitelné a rozhodně nám nepokazily celkový dojem z celého dne. Takže ještě jednou moc a moc děkujeme.
Na závěr bych ještě ráda zmínila, že i samotné centrum Wroclavi nás překvapilo zejména pak množstvím trpaslíků, kteří se zde vyskytovali. Při procházce městem mi v hlavě tanula slova jednoho českého „génia“: „Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí..“
A návštěva zoologické zahrady spolu s cestou lodi pak už byla jen třešničkou na dortu.

Markéta Štantejská

***

Dobrý den,
byli jsme již po druhé na Dětské onkologické olympiádě v Polské Wroclavi. Moc se nám tam libilo, atmosféra i veškerá organizace včetně programu a ubytování byla perfektni. Děti byly nadšeně moc si to užily a našly si nové kamarády. Moc si ceníme, že se mohly zúčastnit také děti s válkou zmítané Ukrajiny. Protoze olympijské hry jsou symbolem míru.
Jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit a přejeme Vám hodně úspěšných let s olympiádou, která zahřeje u srdíčka a rozzáří dětské oči, hlavně dětem, které jsi prošly opravdu trnitou cestu v boji za své zdraví a vítězně se postavily na start svého nového života. Jeste jednou přejeme všem organizátorům hodně zdraví a úspěchů ve své práci, vlastně to přejeme všem hodným a slušným lidem.
S pozdravem Babičtí

P.S...Přejeme si, aby se děti radovaly a byly zdravé a hlavně, aby byl svět bez válek!

***

Dobrý den, ráda bych poděkovala všem sponzorům, dárcůma a dobrovolníkům, že jsme se s dcerami mohly zúčastnit dětských olympijských her ve Wroclavi.
Pro děti to byl neskutečný zážitek! Díky Vám mohly zažít atmosféru olympijských her a měly tak možnost dokázat sobě i ostatním, že mají neskutečnou sílu a energii zabojovat a vyhrát.
Dcera byla tak moc nadšená, že hned druhý den nesla do školy všechny medaile, které se ji podařilo získat. Byl to pro ni velmi silný moment, který ji pomohl vrátit seběvědomí, protože v běžném životě ještě leckdy nedosahuje plné výkonnosti svých zdravých vrstevníků.
Zároveň díky těmto hrám (ale i dalším aktivitám, které Donor organizuje) mají děti možnost potkávat se s jinými dětmi s podobným osudem. Mohou si tak spolu sdílet své příběhy a najít porozumění, které jim často od kamarádů doma chybí.
Stejně tak je to úžasný zážitek pro rodiče, personál transplantační jednotky a dobrovolníky, kteří se mohou her zúčastnit. Mohou tak na vlastní oči vidět, že jejich úsilí má smysl a děti, které ještě před pár měsíci bojovaly o život, už mohou být veselé, sportovat a radovat se.
Děkuji Vám ještě jednou za skvělou organizaci celého výletu a přeji mnoho úspěchů!

Eva Krištofová


***

O třičtvrtě na 5 přibíhám na oddělení transplantační jednotky a jak už to tak vypadá, čeká se jen na mě. Vozíky naloženy a naše parta „vedoucích zájezdu“ se může vydat k hospodářské vrátnici k autobusu, kam už se pomalu začínají sjíždět i ti nejdůležitější – účastníci dalších Olympijských her, které se již tradičně konají v nádherném trpasličím městě Wroclawi. Přesně o půl 6 a nějaké ty minuty na víc (přece jen se pár opozdilců vždycky najde, sama o tom vím své) odjíždíme vstříc pražské dopravě. Ta se naštěstí ukázala jako velmi vlídná a ani ne za 2 hodiny jsme nabírali další závodníky v Náchodě, kde jsme si udělali i krátkou přestávku na posilněnou. Tak jak příjemná byla první etapa naší cesty, pokračovala stejně i nadále. Převážná většina z nás nakonec ulehala do postelí na hotelu ještě před půlnocí.
A je tu pátek ráno a posilněni snídaní jsme se rozdělili do 2 skupin a vyrazili do velkoměsta. Jedna parta přímo do centra města na Rynek, do Zoo a do Afrikária a druhá parta do Kolejkowa muzea a pak na krásnou vyhlídku, která je umístěna v nejvyšším patře budovy zvané SKY TOWER. Obě skupinky provázely záludné úkoly a kvízy, takže o zábavu na celý den bylo dobře postaráno. Večer už jsme si jen stihli rozdat dresy, dát si večeři a mohli se těšit na sobotní závody. Pár malých nadšenců, se tak nemohlo dočkat, že se přesunuly ještě protáhnout svaly do posilovny.
V sobotu ráno už na nás u hotelu čekal autobus , který nás dovezl na stadion a závody mohly začít. Letošní ročník byl perfektně připraven. Každé z dětí k sobě mělo svého průvodce a my vedoucí jsme se mohli v nouzi nejvyšší obrátit na polského překladatele, z kterého se vyklubal student Mladoboleslavské automobilky. Tímto zdravíme Lukáše a děkujeme za pomoc.
Takže rodinný běh byl odstartován a hned po něm následovaly další disciplíny jako skok daleký, hod daleký, badminton, běh na 60 metrů a další. Děti na náramně bavily a troufám si říct, že si to užili i jejich rodiče. Ať už při fandění, při malování hrnečku nebo při tancování Zumby. Nakonec jsme získali úžasných 7 bronzových medailí, 8 stříbrných a dokonce 7 zlatých. Letos snad jen s jedním odřeným kolenem. Všichni z nás si sedali do autobusu velmi vyčerpaní, opálení, někteří spálení, ale naprosto šťastní. Jedním z důvodů bylo jistě i vítězství ve fotbale nad Polskem. Což se samozřejmě náležitě oslavilo!. Hip hip hurá!!! Pohár je zase doma.
A jako každý výlet i ten náš se blížil ke konci.
Neděle. Loučení s Polskem a návrat do Čech. Ale bylo to šťastné loučení. Tolik krásných zážitků už dětem nikdo nevezme! A já za ně moc děkuji všem, kdo se na celé přípravě podíleli.
Tak zase příště!!!

Iva Zatloukalová

Akce foto