Aktuality

Memoriál Zdeňka Vanžury 2023

Memoriál Zděndy Vanžury -  Turnaj v nohejbalu po sedmé

 Sobota 22. června 2023 Skoupý

Opět po roce jsme všichni ve Skoupém u Petrovic na sedmém ročníku Memoriálu Zděndy Vanžury, turnaji v nohejbalu. Tento krát jsme přijeli v silném složení Prof. MUDr. Petr Sedláček , jeho tři děti, Adam, Štěpán a Maruška, Jarda Jadvižák, kteří tvoří náš nohejbalový tým Donor a já Pavel Moulis.

Všichni mají velkou radost, naše přivítání je více než srdečné. Po krátkém slavnostním zahájení za účasti pana starosty Petrovic Petra Štěpánka a našeho pana profesora Sedláčka je na řadě minuta ticha jako vzpomínka na Zděndu Vanžuru, mnozí zapalujeme svíčku a tiše vzpomínáme u Zděndovy fotografie. A už je tu rozlosování samotného turnaje.

Ve skupině A potkáváme samé kvalitní soupeře. Náš tým nakonec sice do další vyřazovací fáze turnaje nepostoupil, ale rozhodně jsme neudělali žádnou ostudu. Některé naše zápasy byly velice vyrovnané i nějaký ten set se klukům podařilo uhrát. Což není vůbec špatné. Na místě konání jako vždy probíhala sbírka ve prospěch našeho spolku Donor.

Letos se podařilo vybrat neuvěřitělých 93 505 korun! Musíme ocenit i skvělé občerstvení, atmosféru, dobrou náladu a naštěstí pořád ještě dobré počasí.

DĚKUJEME SKOUPÝ, naše velké poděkování míří především místním hasičům,  členům SDH Skoupý na čele s Jaroslavem Dlouhým a Petrem Jünglingem, rodině Vanžurových, všem účastníkům turnaje a v neposlední řadě místním obyvatelům Skoupý, Petrovic a okolí.

Tak zase za ro se budeme těšit. S pozdravem

Pavel Moulis, Donor

 

Akce foto