Aktuality

Létání s Donorem

Sváteční středu 28.9 jsme se vydali po stopách Leontýnky známé z pohádky Ať žijí dchové. Začali jsme v dopoledních hodinách na hradě Krakovec, kde se tato pohádka natáčela. Díky panu kastelánovi se děti dozvěděly, že hrad Krakovec byl ve své době jedno z nejluxusnějších bydlení v Zemi koruny České. Navštívili jsme zachovalé části Krakovce včetně z filmu známé hladomorny. Pan kastelán svým poutavým povídáním zaujal nejen všechny dospělé, ale i děti, které tak měli příležitost vrátit se na chvíli do pohádky. 

Poté jsme se společně vydali na letiště Aeroklubu Rakovník. Na letišti byl pro děti připraven bohatý program – ornitologové, modely autíček i letadel. Při chladnějším počasí nám Aeroklub poskytl vyhřátou klubovnu i občerstvení s milou obsluhou. 

K velkému překvapení nás všech jsme měli tu čest, vidět slavného leteckého akrobata Jiřího Pospíšila ve vzduchu se svým letadlem. Poté již čekalo děti a rodiče hledání Leontýnky. Nejprve vzlétli směrem na Křivoklátsko a poté pokračovali nad hrad Krakovec. Pro všechny to byl úžasný zážitek, pro některé dokonce splněný sen. Děkujeme všem organizátorům z Aeroklubu Rakovník, pilotů, fotografovi – Jadrovi Trkalovi, panu kastelánovi – Jiřímu Sobkovi, i úžasné Leontýnce - Klaudii Kolářové, která na hradě pobíhala i přes deštivé počasí a řadě dalších sponzorům, kteří tuto akci spolufinancovali. Všem děkujeme za úžasnou akci a nevšední zážitek. 

 

Za organizaci Donor Tereza Keslová

Akce foto