Aktuality

Ohlédnutí za letošní olympiádou - Lucie Hoskovcová

Na začátku června 2022 jsem měla společně s dětmi, rodiči a členy Donoru možnost zúčastnit se výpravy na 15. Dolnoslezské onkologické hra dětí a mládeže ve Wroclawi. Už v autobuse bylo jasné, že se zde sešla banda bezva lidí, kteří se těší po dvou letech omezení covidu znovu na možnost porovnat síly s ostatními účastníky a posunout vlastní hranice. Někteří jeli poprvé a těšili se na nepoznané. Jiní ostřílení sportovci jeli již podruhé a naposledy, rozhodnuti akci si užít a získat medaile. Den před olympijským kláním byl relaxační. Dopoledne jsme trávili prohlídkou města, které mě ohromilo krásnou architekturou a množstvím roztomilých trpaslíků, kteří nám s chutí pózovali. V horkém odpoledni jsme cestovali ve stínu parníku po Odře do místní zoo a afrykaria. Z velikosti akvária a množství roztodivných a barevných ryb, žraloků a mořských živočichů nám přecházel zrak. Všichni si to moc užili.

Následující den jsme všichni začali vydatnou snídaní, oblékli reprezentační trička a vyrazili na stadion. V autobuse byla skvělá atmosféra, rodiče povzbuzovali děti, kamarádi se motivovali mezi sebou a všichni společně sdíleli touhu po medailích. Po úvodním ceremoniálu vzrůstalo napětí. Čirá radost se dostavila po začátku soutěžního klání. První medaile jsme získali za rodinný běh, to nás všechny motivovalo. Atmosféra byla neobyčejná, v hodu, skoku, běhu, badmintonu i stolním tenise jsme sbírali medaili za medailí. Vrcholem klání byl fotbal. Nalepili jsme si znak Slavie a všech 19 účastníků utvořilo tým. Nebylo moc času na trénink a synchronizaci, ale bojovali jsme. Proti nám stál pečlivě vybraný tým polských hráčů, který se nad námi tyčil výškou i věkem. Nastal lítý boj. Nakonec jsme důstojně podlehli 3 : 1, ale náladu nám to nezkazilo, by naopak. Hrdě jsme zapózovali se soupeřem. Ze stadionu jsme odjížděli jako vítězové, dali jsme do toho všechno.

I přes malé nevolnosti a oděrky jsme se bez výjimek aktivně zúčastnili a následující den se ve zdraví a štěstí vrátili zpět do Motola. Tahle akce byla velmi podařená, a rozhodně ji doporučuji všem, kdo by ještě váhal. Stálo to za to. Sport, kultura, kamarádství, luxus v hotelu a výborné jídlo, to vše byla Wroclaw 2022.

 

 

Lucka H.

Lékařský dohled olympioniků

Akce foto