Aktuality

Ohlédnutí za letošní olympiádou

Naše letošní účast na 15. Onkologické olympiádě dětí a mládeže v Polské Wroclawi byla v mnoha ohledech výjimečná. Naše výprava z pražského Motola vyrazila na cestu po dlouhých třech letech ve čtvrtek v podvečer. Odměnou nám bylo krásné počasí, úžasné město plné zážitků, skvělé ubytovaní v hotelu Mercury a jako vždy skvěle připravené hry a soutěže Onkologické olympiády. A protože se nám sešla i správná parta dětí a rodičů, zdravotnického personálu z Transplantační Jednotky, členů Donoru, pana řidiče a naší průvodkyně Lucie, nebylo co řešit. Pátek byl dnem věnovaným prohlídce historického centra města, plavbě parníkem a návštěvě místní Zoologické zahrady. Myslím, že si to všichni, včetně našich nejmenších, náramně užili.

Součástí našeho pobytu byla též velmi zábavná honba za místními trpaslíky. Sobota byla tradičně věnována sportu. Na stadionu nás čekalo milé přivítání, dobrá nálada a všudy přítomná pohoda. Po průvodu účastníků a slavnostním zahájení, při kterém vyhrával orchestr městské policie, přišel jako první na řadu rodinný běh na 400 metrů. Děti pak postupně závodily v běhu na 60 metrů, v hodu míčkem a ve skoku dalekém. Pak přišel na řadu stolní tenis, badminton, výtvarné práce, dovednostní soutěž v kopání a závěrečný fotbalový zápas Polsko versus Česko. Vítězem byli všichni. O šikovnosti, zápalu a sportovním nadání našich dětí svědčí fakt, že ve velké konkurenci dětí z polských onkologických center vybojovaly v různých kategoriích 50 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových medailí. Na shledanou ve Wroclawi zase příští rok. Naše velké poděkování patří všem pořadatelům, organizátorům naší účasti, sponzorům a našim dětem.