Archiv článků, uskutečněné akce

Vráž u Berouna - poděkování sponzorům a organizátorům

09.07.18

Poděkování všem sponzorům a organizátorům rekondičního pobytu dětí po transplantaci kostní dřeně ve Vráži u Berouna v termínu 18.-22.6.2018

V průběhu třetího červnového týdnu, v období, kdy zdravé děti již pomalu opouštějí školní lavice a vyjíždějí se svými učiteli na předprázdninové školy v přírodě či školní výlety, jsem se se svým synem Honzíkem zúčastnila rekondičního pobytu ve Vráži spolu s bezvadnou partou rodičů a jejich dětí, které musely podstoupit transplantaci kostní dřeně. Naše děti totiž ještě neměly možnost po transplantaci sedět ve svých třídách, vídat své kamarády, natož s nimi odjet do přírody. Zcela srovnatelnou "náplastí" pro naše děti byl nezapomenutelný pobyt ve Vráži. Prožili jsme všichni 5 dní, které byly nabyté pestrým programem od samého rána do večera. Nejen pro Honzíka to byla po dlouhých měsících v izolačním režimu nepředstavitelná změna, ze které se nepřestal radovat do dnešního dne. Velmi prospěšný byl nápad pozvat na tento pobyt také zdravé sourozence transplantovaných dětí. Bylo zajímavé pozorovat, jak se všechny děti vzájemně rychle zkamarádily a začaly se pohybovat na stejné, zdravé vlně. Vzniklo pár krásných přátelství nejen mezi dětmi.  Je třeba pochválit i vybraný areál, který byl přizpůsoben dětem všech věkových kategorií. Mezi naplánovaným pestrým programem se děti mohly koupat v bazénu, hrát ping-pong, skákat na trampolíně. Maminky malých dětí zase ocenily velký travnatý prostor, ve kterém ti nejmenší mohli pobíhat. Personál areálu byl vstřícný ke každému požadavku a velkým bonusem byla jeho výborná kuchyně. Neznáme jmenovitě všechny sponzory této akce, ale děkujeme upřímně VŠEM!

 Na závěr nemohu zapomenout poděkovat těm, kteří s námi pobyt absolvovali a jejichž profesi i jména známe. Klobouk dolů před "naší" milou MUDr. Petrou Keslovou včetně jejích dcer Terezkou a Kačenkou, bezvadnou sestřičkou Jiřinkou ,p. uč. Věnuškou a kamarádem všech dětí Jardou Jadvižákem, které jsme měli možnost poznat mimo jejich pracovní prostředí a všichni jsme se shodli na tom, že lepší parťáky jsme si na pobytu nemohli ani přát. Proto děkujeme za Vaše úsměvy, smích, pohodu a vstřícná slova, které náš první společný pobyt po transplantaci kostní dřeně u našich dětí  nepopsatelně zpříjemnily a za všechny jistě mohu napsat, že na tento pobyt a všechny zážitky s ním spojené nikdy nezapomeneme! DĚKUJEME!

V Děčíně dne 1.7.2018

Ivana Mamulová

 

Poděkování sponzorům:

  • firma Tesa - prostřednictvím Kapky naděje - finanční prostředky na ubytování a stravu
  • Donor, z.s. - finanční prostředky na svačiny, dárky pro děti, autobusová doprava na výlet
  • firma Lego Kladno - paní Vlasáková - stavebnice Lega
  • Ma-Ma f. - manželé Koudelkovi - výtvarné odpoledne
  • firma Pure - nápoje pro děti a rodiče
  • Paroplavba Praha - kapitán Vojta - vyhlídková plavba po Vltavě

Akce foto