Archiv článků, uskutečněné akce

V. Dolnoslezské onkologické hry pro děti a mládež - 2. června 2012

26.07.12

Onkohry organizuje Akademie Fyzioterapie a Lékařská Akademie v polské Wroclawi (Vratislavi).

Zahájení se pravidelně účastní zástupci vedení Akademií, radnice, kulturního konzulátu ČR ve Wroclawi a polští olympijští medailisté. S organizací pomáhají sportovci, studenti a vojáci. Akce probíhá i za zájmu místních médií a státní televize.

Již třetím rokem měřily své síly české a polské děti ještě zcela nedávno léčené na dětských hemato-onkologických klinikách v Polsku a v České republice. Děti soutěžily v různých sportovních disciplínách (lehká atletika, tenis, ping-pong, fotbal, plavání). Letos se na české straně závodů zúčastnily děti z center v Praze, Brně a Ostravě. V konkurenci polských závodníků jsme si vedli velmi dobře. Sportovní úsilí bylo korunováno získáním celkem 44 medailí (v loňském roce to bylo 31 medailí) v atletických disciplínách, z toho 16 zlatých, 14 stříbrných a 14 bronzových. Další stříbrné medaile získali fotbalisté.

Byla to radost dívat se na šťastné a spokojené děti a jejich rodiče. Pro závodníky i rodiče byla akce příležitostí k navázání nových přátelství a zároveň děti ukázaly schopnost fyzické aktivity po náročné léčbě. I příští rok plánujeme postavit kvalitní a velký sportovní tým, se kterým chceme opět bojovat o krásná umístění a chceme též podpořit v účasti i děti z dalších českých a slovenských hemato-onkologických center. Věříme, že i příští rok se nám podaří zajistit dostatek finančních prostředků od sponzorů.

Autory fotografií, dokumentujících atmosféru setkání, jsou Lukáš Caha a rodiče dětí.

PhDr. M. Choniawková

 


 

Ahoj, jsme dva kluci – Ondra a Matěj.

Bydlíme od sebe 100 kilometrů a kdyby nás v únoru 2010 nepřivedla akutní leukémie na jeden nemocniční pokoj na Klinice dětské onkologie v Brně, nejspíš bychom se nikdy nepotkali.

Takhle za sebou máme dva roky společné léčby a s ní spojené zážitky pěkné i ty, na které bychom nejraději zapomněli.

Mezi ty pěkné, které si budeme pamatovat určitě dlouho, patří i účast na V. Dolnoslezských onkologických hrách ve Wroclavi.

Na hry nás pozvalo o.s. Donor a také se o nás po celé tři dny výborně staralo.

Měli jsme tak možnost alespoň na chvíli zapomenout, jakým trápením jsme si prošli.

Maminky si povídaly, ale hlavně se těšily z našich rozzářených očí a krásných sportovních výkonů.

Děkujeme, že jsme i díky Vám měli možnost vrátit se zase tam, odkud jsme byli vytrženi, tam, kde je všem dětem tak dobře – mezi ostatní šťastné děti.

 

Hodně zdraví a úspěchů do další práce přejí

Matěj, Ondra a vděčné maminky

Akce foto