Archiv článků, uskutečněné akce

IV. Dolnoslezské onkologické hry

09.06.11

IV. Dolnoslezské onkologické hry pro děti a mládež - 4. června 2011

Onkohry organizuje Akademie Fyzioterapie a Lékařská Akademie v polské Wroclavi (Vratislavi).

Zahájení se pravidelně účastní zástupci vedení Akademií, radnice, kulturního konzulátu ČR ve Wroclavi a polští olympijští medailisté. S organizací pomáhají sportovci, studenti a vojáci. Akce probíhá i za zájmu místních médií a státní televize.

Již druhým rokem měřily své síly české a polské děti ještě zcela nedávno léčené na dětských hemato-onkologických klinikách v Praze a ve Wroclavi. Závody v lehké atletice, míčových hrách a plavání – to byly disciplíny, ve kterých děti soutěžily na wroclavském Olympijském stadionu. Z naší kliniky se závodů letos zúčastnilo 13 chlapců a dívek. V konkurenci osmdesáti polských závodníků jsme si vedli velmi dobře. Velkou radost všichni prožívali při závěrečném fotbalovém zápase, ve kterém naše smíšené družstvo chlapců a dívek zvítězilo nad polským mužstvem 3:0. Sportovní úsilí bylo korunováno získáním celkem 31 medailí v atletických disciplínách, z toho 7 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových. 11 dalších zlatých medailí získali fotbalisté.

Byla to radost dívat se na šťastné a spokojené děti a jejich rodiče. Pro závodníky i rodiče byla akce příležitostí k navázání nových přátelství a zároveň děti ukázaly schopnost fyzické aktivity po náročné léčbě. Příští rok bude výroční. V. Onkohry proběhnou ve Wroclavi 1. června 2012.  Pokud se nám i příští rok podaří zajistit dostatek finančních prostředků od sponzorů, rádi opět postavíme nový sportovní tým.

Autory fotografií, dokumentujících atmosféru setkání, jsou Lukáš Caha a Blanka Budová.

PhDr. M. Choniawková

Akce foto