Aktuality

Den dětské onkologie po šesté

Praha, Malostranské náměstí, sobota 19. září 2020.

Někdy před 13. hodinou oficiálně otevírámě náš stánek Donoru. Je to vůbec poprvé, co se téhle úžasné a bohulibé akce účastníme.

Naším prvním hostem je pan Prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., přednota KDHO FN Motol v Praze, který posléze celou akci oficiálně zahájí. Následuje náš Prof. MUDr. Petr Sedláček Csc., jinak vedoucí lékař Transplantační Jednotky KDHO FN Motol a předseda našeho spolku, s rodinou, MUDr. Lucie Hrdličková či Honza Blodek z pořádající Haimy. Našimi klienty jsou především naši staří známí, děti a rodiče, kteří prošli léčbou na TJ, dlouholetí členové Donoru či zaměstnanci kliniky. Pak také rodiny s dětmi nebo náhodní kolemjdoucí. Je to pro nás hlavně velká zkušenost, které si velmi vážíme. Zájem je především o nové polštářky Donor s motivem Janičky a Tomíka, našich superhrdinů nebo o nové propagační materiály. Na poprvé jsme celkem úspěšní, zájem převýší naše očekávání.

   Jak celá akce vlastně probíhala? Každý návštěvník se mohl zastavit asi na dvanácti až čtrnácti stáncích reprezentujících jednotlivé neziskové organizace. Mohl se stát například potenciálním dárcem kostní dřeně, dozvědět se spoutu informací nebo si prostě jen tak užít koncerty a drobné občerstvení. Po slavnostním zahájení vystoupila kapela CH:AI, dále proběhla beseda na téma Dětské onkoligie, transplantací kostní dřeně či registru dárců. Dalšími vystupujícími byli Dominika ,, Mína“ Elischerová, naše bývalá pacientka, jinak známá youtuberka , zpěvačka či herečka , Adam Mišík nebo část kapely Mirai. Navíc po celou dobu probíhal vituální koncert skupiny Tata Bojs.Po celé odpoledne bylo nádherné počasí a tahle skvělá akce utekla pro všechny přítomné jako voda. Naše velké poděkování patří Jiřině, Lucii, Pavle a Pavlovi, kteří zde zastupovali náš spolek Donor, Haimě za jejich milé pozvání a všem hostům našeho stánku za jejich účast, pomoc a podporu našeho snažení.

 

Pavel Moulis

člen výboru Donor, z.s.

 

FOTOGALERIE

Akce foto