Aktuality

Memoriál Zdeňka Vanžury 2019

Na dvou hřištích se v sobotu 27.7.2019 na návsi ve Skoupém uskutečnil třetí ročník memorialu Zdendy Vanžury. Celou akci zorganizoval místní sbor dobrovolných hasičů. Obec Petrovice poskytla poháry formou sponzorskeho daru.
Charitativní nohejbalovy turnaj, jehož celý výtěžek jak ze startovného, dobrovolného vstupného, tak z občerstvení, poputuje sdružení Donor a to částkou 59 142.-Kč

 

 

Nad nízkou sítí vynikal tým z Klučenic

Poslední červencovou sobotu se začala plnit náves ve Skoupém. Probíhal zde třetí ročník Memoriálu Zdendy Vanžury. Na dvou atypických asfaltových hřištích se utkalo při nohejbalu v přátelské atmosféře hned několik týmů, které v dusném dnu poměřily své síly. Zahrát si přijel i herec Martin Kraus. Vítězem se stalo družstvo z Klučenic, které obhájilo vítězství získané v předminulém roce. Druhé místo obsadil tým nohejbalistů ze Sedlčan a třetí místo vybojovali pánové ze Skoupého. Po spočítání výtěžku nastalo příjemné překvapení. Letos se podařilo získat neuvěřitelných 59.142,- Kč na dobrou věc. Pro zajímavost, při prvním ročníku to bylo 32.225,- Kč a před rokem 56.408,- Kč. Veškerý zisk bude, jako každý rok, předán organizaci Donor, která se zaměřuje na program podpory a psychosociální pomoci pacientům po transplantaci kmenových buněk krvetvorby, nebo závažných akutních i chronických onemocnění. Poháry pro vítězná tři místa poskytla Obec Petrovice a celou akci perfektně zorganizoval SDH Skoupý.

 

Text: Informace zradnice obce Petrovice 8/2019

Akce foto