Aktuality

Výlet do Norimberku

Prostřednictvím spolupráce nadace Donor s cestovní kanceláří Voyages Bohemia s.r.o. jsme se zúčastnili dvoudenního zájezdu do německého města Norimberk. Jednalo se o rodinný výlet s dopravou a ubytováním v hotelu Mercure Nuemberg West 4*.

První den zájezdu jsme navštívili ZOO v Norimberku. Zoologickou zahradu bych zařadila k těm nejhezčím, které jsme prozatím navštívili. Při vstupu je možné zapůjčit si vozíky pro děti, nebo na věci, které se vám nechtějí nosit. Prohlídka zahrady byla z velké části v lese, což je velice příjemné v letních měsících. Mimo krásné výběhy pro zvířata v ZOO najdete i místo pro odpočinek, dětská hřiště, občerstvení… S dětmi to byl velice krásně strávený den.  Jelikož mám menší děti (4 a 7 let), velikost zahrady byla dostačující, prošli jsme veškeré zákoutí zahrady. Nejvíce nás zaujalo místní delfinárium. Denně se zde koná delfíní show a pro děti to bylo krásné zpestření. K večeru nás autobus dopravil do místního hotelu, kde jsme přespali do druhého dne.

Druhý den byla naplánována návštěva Funparku Playmobil, kam jsme byli opět dopravení prostřednictvím autobusu. To bylo poprvé, kdy jsme nějaký zábavný park navštívili. Děti byly už při vstupu nadšené, všude je vítali panáčci z Playmobilu. V tomto parku se zabaví snad každý, najdete zde hrad, velkou pirátskou loď, farmu, dinopark, policejní stanici, lodičky, divoký západ, království víl a poníků, hromadu skluzavek a prolézaček. Spousta atrakcí je spojena s vodou, což je pro děti velké lákadlo. Každá atrakce je dělaná tak, aby si ji mohli užít i dospělí. Aspoň na chvíli jsme se vrátili do dětských let, zapomněli na každodenní starosti a užívali si zábavu. Z parku jsme odcházeli plní nevšedních zážitků.

Děkujeme za prožití těchto dnů, byl to snad nejkrásnější výlet, který jsme od transplantace zažili. A hlavně nejkrásnější bylo to, že jsme ho prožili všichni společně jako rodina.

 

Text: Lucie Grogorová

 

Děkujeme cestovní kanceláři za skvělý program a péči o všechny účastníky.

Akce foto