Aktuality

Plyšáci do Motola, aneb společně na fotbal

Naše cesta začala v sobotu před stadionem Slavie v Edenu, kde jsme se všichni sešli při společném focení. Všichni příjemně naladěni a natěšeni na další zápas Slavie, tentokrát s Mladou Boleslaví. Nejprve jsme však museli splnit jednu velice příjemnou povinnost.

Vraťme se však v čase, je neděle 22.září a na Letné za chvíli začíná derby pražských S. Bude obohacené o velice zajímavou výzvu čili velkou charitativní akci ,,Plyšáci do Motola!“ O co šlo, ví snad každý, tak jen v krátkosti. Sparťanští fanoušci se rozhodli naházet na své bývalé hráče plyšové krysy a prasátka. Vtipná a velice pohotová reakce Slavie na sebe nenechala dlouho čekat. Vedení vyhlásilo akci „Za každého plyšáka pošleme100 korun do Motola, resp. na účet charitativního spolku Donor, který pomáhá v rámci TJ KDHO FN Motol v Praze“. Celou akci samozřejmě podpořili i naši fanoušci, a tak byla plocha plná roztodivných plyšových zvířátek.

A že nezůstalo jen u nich, jsme se osobně mohli přesvědčit chvilku před výkopem samotného zápasu SK Slavia Praha vs. FK Mladá Boleslav. Došlo totiž na slavnostní předání šeku, který za Donor společně přebrali Pavel Moulis a děti Maruška s Evičkou Bínovy a Honzík Sýbek. Kromě částky, kterou Slavia za plyšáky poslala na účet Donoru, totiž v průběhu týdne přispěli jednotliví fanoušci Slavie. Celková částka nám všem doslova vyrazila dech! Naše velké poděkování patří všem fanouškům, zástupcům vedení a samozřejmě hráčům našeho A – týmu, kteří celý projekt rovněž svou měrou podpořili. Akce, která měla původně v sobě zlobu, se díky skvělému nápadu stala krásným projevem solidarity fanoušků s nemocnými dětmi.

Poté došlo na fandění a na náš veliký potlesk, který uzavřel až do konce velice napínavý zápas. Slavia tak splnila svou povinnost a navázala tím na vítězné derby, ve kterém dle našeho názoru vyhrála doslova dvakrát. Děkujeme za krásné zážitky a vaši úžasnou podporu. Spolu jsme silnější!

 

Pavel Moulis, Donor, z.s.

 

FOTOGALERIE

Akce foto