Aktuality

Veselé polštářky - dražba pro Donor

Zapsaný spolek Donor je dobrovolným, nevládním, neziskovým sdružením občanů a právnických osob, které spojuje program podpory a psychosociální pomoci pacientům po transplantaci kmenových buněk krvetvorby nebo závažných akutních i chronických onemocnění, jejich rodinám a zdravotnickému personálu. A právě s tímto spolkem, v čele s předsedou prof. MUDr. Petrem Sedláčkem, CSc., město Litvínov spolupracuje.

„V roce 2016 se ženy z litvínovského patchwork klubu připojily k akci šití veselých polštářků pro dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie - transplantační jednotky Fakultní nemocnice Praha-Motol. K šití úspěšně vyzvaly i veřejnost právě v rámci Svatomichaelské slavnosti. V roce 2017 se v rámci slavnosti část ušitých polštářků pro Motol vydražila. Za 45 polštářků zaplatili dražitelé 33 400 Kč a vybrané peníze si odvezli zástupci Donoru,“ říká k charitativní akci organizátorka Svatomichaelské slavnosti Dáša Wohanková.

V letošním roce se statutární zástupce Donoru PhDr. Marie Choniawková domluvila s Dášou Wohankovu opět na šití polštářků i na dražbě. „Litvínovská Svatomichaelská slavnost má tradičně světských i duchovní charakter. A proto si právě dnes připomínáme, že je potřeba pomáhat,“ uvedla letošní dražbu Dáša Wohanková. Z ušitých 74 polštářků jich jejich autorky 45 věnovaly do dražby, kterou v hlavním sálu litvínovského zámku Valdštejnů vedl Vladimír Vopelka. Ještě před dražbou je požehnal litvínovský farář Grzegorz Czerny, aby dětem přinášely po celou dobu léčby radost a pomáhaly jim při uzdravení. A tak do Motola tentokrát putovalo nejen zbývajících 29 krásných patchworkových bulíků, ale i některé z vydražených, které dražitelé po koupi poslali dětem, a také 33 500 Kč. Dražba byla velmi příjemnou společenskou záležitostí, sešlo se na ní 16 dražitelů. Nejúspěšnější z nich ředitel firemní komunikace Unipetrolu, a. s., Jiří Hájek odcházel lehčí o 6 900 Kč. Místostarostka Litvínova Erika Sedláčková nakoupila za 5 100 Kč a polštářky ihned věnovala klinice. Tradiční dražitel Vladimír Serdula nakoupil za 4 600 Kč. Přestože je Mirka Kimlová „mistrová litvínovských patchworkářek“ a dokáže si krásné polštářky ušít sama, nezaváhala a z nabízených výtvorů si vybrala za 3 000 Kč. „Všem, kteří se dražby zúčastnili, velmi děkujeme. Z té letošní máme stejně dobrý pocit, jako z té v roce 2017. Protože dobrých skutků není nikdy dost, domluvili jsme se s panem profesorem, který nás letos poctil svou návštěvou a také vydražil, na další spolupráci,“ říká na závěr Dáša Wohanková.

Dražili: Vladimír Serdula, Dáša Wohanková, Květa Hellmichová, Petr Sedláček, Dobruše Škabradová, Kamila Bláhová, Milana Štveráčková, Ludmila Salačová, Mirka Kimlová, Jiří Hájek, Erika Sedláčková, Destinační agentura Krušné hory, Karel Rosenbaum, Eva Buziová, United Energy, a. s.

Děkujeme!


Text a foto: Margita Kučerová, Město Litvínov

 

FOTOGALERIE

Akce foto