Aktuality

Veleňská pentle

Slovy klasika ,,Rozmohl se nám tu takový nešvar…“. Do Veleně přijede jakýsi David Folwarczny z Brandýsa nad Labem, vyřadí v soutěži šest soupeřů, posbírá ceny a odjede spokojen domů. Letos jsme tento scénář viděli již potřetí.

Ale teď vážně. Vyhrát Veleňskou pentli je samo o sobě kumšt. Vyhrát ji však třikrát po sobě, to už je opravdové umění. David je však opravdu zaslouženým vítězem. Přesný v kopech, mrštný v brance, nervy pokerového hráče. To, že již tři roky po sobě nenašel soupeře, hovoří za vše.

Letos, při jubilejním 10. ročníku, mu ve finále statečně vzdoroval Petr Zouza z Prahy (Vítěz 3. ročníku). Ale ani ten na jeho umění nenašel recept. Pomyslný bronz pak bral zaslouženě vítěz ročníku prvního, Lukáš Vízner z Veleně.

Hlavní soutěži, jako již tradičně, předcházel turnaj pro děti do dvanácti let.
Zde dominoval Vasyl Pavliše, který ve finále zdolal Barboru Ocetníkovou. Třetí místo pak obsadil Denis Novotný.

Hlavní soutěže se zúčastnilo 117 startujících, dětského turnaje 51 malých fotbalistů. Všem zúčastněným mnohokrát děkujeme!!!

Po skončení turnaje a předání hodnotných cen následovala bohatá tombola. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem sponzorům. Bez nich bychom těžko drželi, již deset let, vysoko nastavený standart.
Celý večer pak zakončil koncert Veleňské skupiny Havran (následník dnes již bohužel zaniklého legendárního Joudova Pístu). Zábava pak pokračovala do ranních hodin.

Jako každý rok, i tentokrát celý den provázela charitativní sbírka pro nadaci Donor, která pomáhá dětem a jejich rodinám léčících se na hematologickém oddělení v Motolské nemocnici. V rámci sbírky jsme vybrali neuvěřitelných 9000,- Kč. Když pak k této sumě, kluci z kapely Havran přidali výtěžek ze vstupného 2015,-Kč, mohli jsme předat v Motole, nádherných 11.015,-Kč. Všem opravdu mnohokrát děkujeme!!!
Takový byl desátý ročník Veleňské pentle a my se na Vás už těšíme při ročníku jedenáctém.

Zdroj: Obecní noviny Veleň 09/2019

 

Za výtěžek ze sbírky děkujeme!

Akce foto