Aktuality

SLAVIA: V evropských pohárech s logem DONOR na dresech

V úterý 20. srpna čeká Slavii první zápas play-off Ligy mistrů UEFA v rumunské Kluži. V zápasech evropských pohárů v sezoně 2019/2020 bude propagovat na svých dresech sdružení DONOR, které pomáhá pacientům po transplantaci kmenových buněk nebo jejich rodinám.

Sdružení DONOR a Slavia patří už několik let neodmyslitelně k sobě. Každý rok navštěvují zástupci Slavie Transplantační jednotku Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol, kde rozdávají nejen radost, ale i spoustu potřebných věcí. Nedílnou součástí spolupráce je finanční pomoc. V sezoně 2019/2020 nabyla spolupráce další rozměr.

„Jsme velice rádi, že budeme na našich dresech mít sdružení Donor, se kterým náš klub dlouhodobě spolupracuje. I když při zápasech evropských pohárů jako je play-off Ligy mistrů, skupina Ligy mistrů nebo skupina Evropské ligy můžeme mít na dresu logo jen jednoho partnera, a to ještě s řadou omezení, tak UEFA povoluje zařadit na dres i logo neziskové organizace. Po dlouhém schvalovacím procesu se tato forma prezentace podařila domluvit, a proto na zadní části dresu budou naši hráči mít speciálně redesignovane logo sdružení Donor,“ vysvětlil tiskový mluvčí Michal Býček.

číst celý článek na webu Slavia

Akce foto